Uwaga komunikat !!!

Informacja dla czytelników
Informujemy, że w poniedziałek 4 maja 2020 r. otwieramy Bibliotekę dla Czytelników

NOWE ZASADY KORZYSTANIA Z BIBLIOTEKI

Zgodnie z rekomendacjami Biblioteki Narodowej odnoście wznowienia działalności bibliotek informujemy, że Biblioteka Publiczna Gminy Wapno będzie działała według następujących zasad:
   1. Przed wejściem do biblioteki Czytelnik ma obowiązek zasłonięcia nosa i ust (maseczka, chustka itp.).
   2. Zachowaj odstęp 2 m.
   3. Przyniesione książki Czytelnik pakuje do jednorazowej torby i zostawia  w wyznaczonym  miejscu.
Oddane książki „wędrują” do kwarantanny!  Po 10 dniach zostaną odpisane z konta Czytelnika i włączone do księgozbioru.
   4. Wolny dostęp do księgozbioru zostaje ograniczony!
       Książki podaje bibliotekarz!
   5. Zalecamy wcześniejsze przygotowanie listy tytułów, które chcemy wypożyczyć.

Można to zrobić na 4 sposoby:

- spisać na kartce,
- zamówić przez telefon 67 26 11 074,
- zarezerwować korzystając z katalogu on-line https://www.wapno-bpg.sowwwa.pl

6. Stanowisko obsługi Czytelnika znajduje się przy drzwiach do Biblioteki. Zgodnie z wymogami epidemicznymi wyposażone jest w płyn do dezynfekcji dłoni, lada biblioteczna z przesłoną ochronną.
   7. Bibliotekarze obowiązkowo stosują środki ochrony osobistej.
   8. Czytelnia i stanowisko komputerowe są niedostępne dla czytelników.

Zapraszamy!