Świąteczne spotkanie z seniorami

18 grudnia w godzinach popołudniowych w świątecznie wystrojonej sali odbyło się spotkanie opłatkowe seniorów z naszej gminy. Spotkaliśmy się, by w miłej atmosferze spędzić czas, poznać tradycje nocy wigilijnej, podzielić się opłatkiem i złożyć sobie życzenia świąteczne. Spotkanie zorganizowała i wszystkich przywitała p. Halina Pietrzycka przewodnicząca PZERiI w Wapnie. Uroczystość uświetnił występ koła czytelniczego naszej biblioteki, które  przygotowało scenariusz poetycko – muzyczny na tę okoliczność. Następnie odczytano Ewangelię wg św. Łukasza,  a potem przez dłuższą chwilę trwało łamanie się opłatkiem oraz wspólne życzenia zgromadzonych osób. Wprowadzenie świątecznego nastroju, płynące z głębi serca życzenia, odświętnie przygotowany stół zastawiony tradycyjnymi potrawami, upominki dla każdego , wspólne kolędowanie, wszystko to sprawiło, że były to chwile pełne uroku, magii i radości. Życzenia seniorom złożyła również dyr. biblioteki  D. Kaczmarek  życząc wszystkim błogosławieństwa bożego na każdy dzień Nowego Roku. Popołudnie upłynęło w atmosferze serdeczności i radości oczekiwania na narodzenie Bożej Dzieciny.

Wyrazem wzajemnego szacunku jest właśnie to, że potrafimy usiąść przy jednym stole, że potrafimy złożyć sobie życzenia, że potrafimy być sobie życzliwymi.

Niech ta nowonarodzona Boża Dziecina błogosławi Nam wszystkim.