Narodowe czytanie 2019.

Narodowe Czytanie 2019 za nami. Spośród ośmiu nowel, proponowanych przez Parę Prezydencką do tegorocznego czytania wybraliśmy: "Katarynkę" Bolesława Prusa, „Mój ojciec wstępuje do strażaków” Bruno Schulza, Dym” Marii Konopnickiej, Sachem” Henryka Sienkiewicza, „Dobra pani” Elizy Orzeszkowej, Rozdziobią nas kruki, wrony” Stefana Żeromskiego. Ze względu na zmianę pogody czytanie odbyło się w sali przedszkola, a nie jak było zaplanowane w parku przy bibliotece. Fragmenty nowel czytali: Wójt Gminy Maciej Kędzierski, Przewodniczący Rady Gminy Radosław Piechowiak, Dyrektor Szkoły Podstawowej Anna Wagner, Dyrektor Przedszkola Publicznego Elżbieta Kujawa; dzieci i młodzież szkolna: Julia Smogór, Aleksandra Sikorska, Gabriel Zimny, Jagoda Kubisz, Sandra Nowakowska, Marcin Wawrzyniak, Wiktoria Czerwińska, Oliwia Kusz, Olimpia Wiertel oraz mieszkańcy naszej gminy: Marika Kosmowska, Sylwia Harzyńska, Halina Szambelan, Justyna Korbal. Lektorzy otrzymali podziękowanie i książkę z przystawioną pamiątkową pieczęcią. Na zakończenie czytania, na uczestników czekał okolicznościowy tort z logiem tegorocznego Narodowego Czytania. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy znaleźli czas na wspólne czytanie.