Odjazdowy w Dworze Marzeń

W sobotni poranek 15 czerwca 2019 roku Wapno po raz czwarty, zakwitło na pomarańczowo, a wszystko to za sprawą rajdu rowerowego „Odjazdowego Bibliotekarza”. Trasa rajdu: Wapno – Srebrna Góra – Piotrkowice – Paryż – Sielec. W Sielcu, zwiedziliśmy Dwór Marzeń z Izbą Admiralską. Muzeum poświęcone jest wiceadmirałowi Józefowi Unrugowi ,dowódcy floty Marynarki Wojennej w II RP, jej legendarnemu współzałożycielowi, obrońcy Helu w czasie kampanii wrześniowej 1939 roku. Właścicielką dworu jest pani Katarzyna Barbara Rodziewicz. W rajdzie uczestniczyło 27 osób. Trasa liczyła 20 km, zakończyła się piknikiem w sołectwie Wapno Południe. Było pomarańczowo, odlotowo i odjazdowo.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w naszym rajdzie. Szczególne podziękowanie kierujemy do sołtysa Juliusza Łokietka oraz Łukasza Smogóra za przygotowanie pikniku.