ODJAZDOWY BIBLIOTEKARZ DLA NIEPODLEGŁEJ

W sobotni poranek 02 czerwca 2018r, w Wapnie zrobiło się pomarańczowo, a wszystko to za sprawą trzeciego rajdu ODJAZDOWEGO BIBLIOTEKARZA, zorganizowanego przez Bibliotekę Publiczną Gminy Wapno. Jest to akcja ogólnopolska, w której biorą udział bibliotekarze, czytelnicy, miłośnicy książek i rowerów, przejeżdżając przez okolice mogą przyjemnie i aktywnie spędzić czas w gronie osób o podobnych pasjach. W tym roku przejazd dedykowany był NIEPODLEGŁEJ. Pomimo „afrykańskiego upału”, na starcie stawiła się liczna grupa uczestników – 41 osób.

Rowerzystom rozdano pomarańczowe koszuli, szprychówki, chorągiewki i balony. Po zapaleniu znicza przy obelisku poświęconym Bohaterom Poległym i Pomordowanym za Wolność Ojczyzny, kolorowy peleton o godzinie 10:00 wyruszył w trasę, która wiodła przez Podolin - Komasin – Smuszewo – Mokronosy –Turzę – Srebrną Górę – razem 16 km. Pierwszy przystanek był w Mokronosach koło sklepu, troszkę w cieniu odpoczęliśmy, maluchy zjadły lody, ochłodziliśmy się wodą i ruszyliśmy dalej. Podczas przejazdu uczestnicy zachwycali się pięknem natury, rześkim wiaterkiem pomimo upału i śpiewem ptaków. Następny przystanek był w Srebrnej Górze, gdzie na cmentarzu przy pomniku Powstańców Wielkopolskich złożyliśmy wiązankę kwitów i zapaliliśmy znicz, oraz uczciliśmy minutą ciszy pamięć poległych. Ostatni odcinek przejazdu i meta na placu zabaw w Srebrnej Górze. Gdy wszyscy uczestnicy bezpiecznie dojechali do celu, na strudzonych rajdowców czekała kawa, ciasto, kiełbaska z grilla, a dla dzieci orzeźwiający prysznic. W międzyczasie odbyła się konkurencja strzelania z wiatrówki. Wszyscy uczestnicy wzięli też udział w quizie 100 PYTAŃ O NIEPODLEGŁEJ.

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom rajdu za miłą atmosferę podczas „odjazdowej” imprezy. Szczególne podziękowania kierujemy do sołectwa Srebrna Góra za udostepnienie placu oraz pomoc w przygotowaniach do imprezy. Wszystkich zainteresowanych akcją ODJADOWY BIBLIOTEKARZ zapraszamy już za rok.

Naszym organizatorem
jest:

GMINA WAPNO


„Zrealizowano ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa”


Fundacja Orange dla Bibliotek

Bezpłatny Internet
Licznik odwiedzin

Użytkowników:
1
Artykułów:
55
Odsłon artykułów:
136956