Na czym polegało całe przedsięwzięcie?

Rodzice czy opiekunowie prawni, którzy zapisali do Biblioteki dziecko w wieku od 3 do 6 roku życia, otrzymali specjalne „wyprawki czytelnicze” – książkę „Pierwsze czytanki dla …”, poradnik dla rodziców „Książką połączeni, czyli przedszkolak idzie do biblioteki” oraz Karty Małego Czytelnika z miejscem na naklejki. Wszystko ładnie wydane, w atrakcyjnej dla dzieci formie, zachęciły najmłodszych do spędzania czasu na nauce czytania i słuchaniu czytających im starszych. Posiadacz Karty Małego Czytelnika, który podczas wizyty w Bibliotece wypożyczał przynajmniej jedną książkę, otrzymał naklejkę. Po zebraniu kompletu (10 naklejek) otrzymał pamiątkowy Dyplom Małego Czytelnika. Dziękuje szczególnie dzieciom za udział w projekcie a także rodzicom i dziadkom, którzy wspierali swoje pociechy! Łącznie wzięło udział 39 przedszkolaków! Zachęcam do dalszego odwiedzania naszej biblioteki!Gratuluję! „Mała Książka – Wielki Człowiek” to świetna akcja promująca czytanie dzieci i dzieciom. Nasza Biblioteka z radością bierze w niej udział, ponieważ zarażanie najmłodszych miłością do książek jest jedną z naszych naczelnych misji.