W tej tragifarsie, w której przeplatają się elementy komedii i tragedii, ukazuje ona ludzką głupotę, dbałość jedynie o sprawy materialne, egoizm, pazerność, obłudę oraz zakłamanie wypaczające stosunki społeczne. Wszystkie te cechy i elementy utworu przedstawili czytelnicy naszej biblioteki, czytając akt II utworu, z podziałem na rolę. Przybyłych gości powitała dyrektor biblioteki Danuta Kaczmarek. Krótkie streszczenie utworu przedstawił Pan Maciej Kędzierski – wójt gminy Wapno. Osoby czytające otrzymały egzemplarz „Moralności Pani Dulskiej” z pamiątkową pieczęcią z Kancelarii Prezydenta. Po zakończeniu czytania na wszystkich uczestników czekał tradycyjny tort. Przemiła atmosfera przyczyniła się do tego, że było to wyjątkowo udane spotkanie. Serdecznie dziękujemy wszystkim gościom za przybycie i aktywny udział w święcie literackim. Pani dyrektor przedszkola Elżbiecie Kujawa dziękujemy za życzliwość i udostępnienie przestrzeni budynku.

Szczególne podziękowania kierujemy do osób czytających, wręcz ze zdolnościami aktorskimi:

Aniela Dulska - Halina Szambelan

Felicjan Dulski - Jerzy Fiałkowski