„MAŁA KSIĄŻKA, WIELKI CZŁOWIEK” Drodzy Rodzice! Jeśli macie dzieci w wieku przedszkolnym urodzone w latach 2015-2018, serdecznie zapraszamy do przyprowadzenia ich do naszej Biblioteki Publicznej w Wapnie.

Cudownych, białych, miłych, radosnych, pogodnych, spokojnych, zdrowych świąt Bożego Narodzenia. Upływających we wspaniałej rodzinnej atmosferze oraz szczęśliwego Nowego Roku 2022, życzą, Dyrektor i pracownicy Biblioteki Publicznej Gminy Wapno

Mikołajki to jeden z ulubionych dni w roku nie tylko dzieci, ale i dorosłych. Tego dnia zwyczajowo obdarowujemy się wzajemnie drobnymi upominkami i składamy sobie świąteczne życzenia.

22 listopada obchodzimy „Dzień Kredki”

Informujemy Państwa o dofinansowaniu w wysokości 5.000zł jakie otrzymała nasza biblioteka ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego , w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021 - 2025.

Nazwa zadania : „Dofinansowania dla bibliotek publicznych na zakup nowości wydawniczych oraz usługi zdalnego dostępu do książek w formatach e-booków i/lub audiobooków i/lub synchrobooków - Piorytet 1, Kierunek interwencji 1.1 w ramach NPRCz 2.0”

Szanowni Czytelnicy i Mieszkańcy Gminy Wapno! Informujemy, że Biblioteka Publiczna Gminy Wapno przystąpiła do systemu Academica.