Głośne czytanie w bibliotece

27 września  obchodziliśmy w naszej bibliotece Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Głośne czytanie dzieciom wzbogaca ich słownictwo, a także stymuluje rozwój. Dzieci, którym czytamy, uczą się słuchać, rozwijają zdolność koncentracji. Korzyści płynące z czytania książek są ogromne. Rozwijają myślenie i kształtują język, pobudzają wyobraźnię, są źródłem rozrywki i radości. Poszerzają wiedzę oraz przyczyniają się do wzbogacenia zainteresowań. W tym dniu zaprosiliśmy do głośnego czytania książek dzieci przedszkolne, którym czytali i opowiadali o bajkowych bohaterach członkowie Kółka Czytelniczego naszej biblioteki.