Wapieński stoliczek - Bookcrossing

Bookcrossing polega na pozostawianiu przeczytanych książek w miejscach publicznych, celowo przygotowanych, po to, by znalazca mógł je zabrać, przeczytać i przekazać dalej.
Akcja „Uwolnij książkę” jest adresowana do wszystkich, którzy lubią czytać i chcą się dzielić książkami z innymi.

12 czerwca nasza biblioteka włączyła się w ogólnopolską akcję Święto Wolnych Książek, promującą czytelnictwo. Książka w podróży ma na celu podniesienie poziomu czytelnictwa i popularyzację czytania, bez ponoszenia kosztów. Na chodniku przed biblioteką ustawiliśmy nasz Wapieński stoliczek. Uwalniamy książki, dzielimy się z innymi radością czytania. Przed uwolnieniem na książkę naklejamy karteczkę ze specjalnym logo, opisem i numerem. Naklejki można wydrukować na stronie http://bookcrossing.pl. Na tej stronie również możemy zarejestrować książkę, a tym samym naszej uwalnianej książce zostanie nadany numer. Po naklejce znalazca książki będzie pewny, że może tą książkę zabrać i przeczytać w domu, a następnie uwolnić ją w innym miejscu. Znalazca może zalogować się na stronę i napisać gdzie teraz ona się znajduje. Możemy również prześledzić dalszą drogę książki po jej numerze i sprawdzić, kto ją przechwycił.

Przeczytałeś i nie wiesz, co zrobić z książką? Wymień ją na inną! I to całkowicie za darmo!

Uwalniajmy książki – czytanie jest modne.