Bajkowy ambaras

Z okazji Dnia Dziecka  pracownicy oraz uczestnicy Kółka Czytelniczego naszej biblioteki zaprezentowali przedstawienie pt. „Bajkowy ambaras”. Inscenizację tekstu Doroty Dankowskiej obejrzały dzieci przedszkolne oraz z klas I – III szkoły podstawowej. Spektakl zachęcał dzieci do czytania książek, mówił o tym, że naprawdę warto czytać, gdyż tylko one rozwijają wyobraźnię dziecka.  W przedstawieniu zagrało wiele znanych postaci z bajek – był Jaś i Małgosia, Baba Jaga, królowa, wróżka Fantazja,  krasnoludki, czarodziej i woźny. Opowiadali oni o  prawdziwym ambarasie w bajkach. Piękna scenografia, ciekawe stroje i gra aktorska bardzo podobały się dzieciom. Na koniec było wspólne zdjęcie dzieci z aktorami.