Konkurs „ Pięknie czytam” - 2019

15 maja 2019r. w Bibliotece Publicznej Gminy Wapno odbyła się 15 edycja  konkursu pięknego czytania dla uczniów klas I – III Szkoły Podstawowej w Wapnie. W tym roku konkurs poświęcony był Marii Krüger  z okazji 115 rocznicy urodzin i 20 rocznicy śmierci autorki książek, nie tylko dla dzieci.

Każdą klasę reprezentowały trzy osoby. Zadaniem uczestników było przeczytanie fragmentu utworu przygotowanego wcześniej. Komisja oceniała tempo, dykcję, płynność i poprawność czytania. Po trudnych obradach  jury w składzie: Elżbieta Kujawa, Gabriela Markiewicz, Danuta Kaczmarek oficjalnie ogłosiło wyniki konkursu oraz wręczyło dyplomy i nagrody.

Laureatami zostali:

w kategorii klas  I    -  Kalina Sierszchulska
w kategorii klas  II   -  Aleksandra Sikorska
w kategorii klas  III Martyna Lemańska

Za udział nagrodę otrzymali: Wiktoria Kulczyńska, Nikodem Maroszek, Agata Szafranek, Michał Uciński, Laura Śróda, Michalina Jach, Jakub Walczak, Paulina Wawrzyniak, Krzysztof  Wagner.

Nagrodzonym uczniom i wszystkim uczestnikom gratulujemy i życzymy dalszych postępów i sukcesów w czytelnictwie.