Dzień Bibliotekarza i Bibliotek

Obchodzony 8 maja ogólnopolski Dzień Bibliotekarza i Bibliotek został zainicjowany przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich. Wydarzenie, początkowo skierowane tylko do bibliotekarzy, z czasem stało się powszechnie obchodzonym świętem rozpoczynającym Tydzień Bibliotek, podczas którego organizowane są spotkania dla czytelników. To święto służy popularyzacji czytelnictwa i bibliotek w społeczeństwie. Praca bibliotekarza to nie tylko, jak myślą niektórzy, przesiadywanie między zakurzonymi książkami, to także misja, której celem jest docieranie do jak największej liczby miłośników książek, a także zachęcanie do czytania i sięgania po literaturę. W bibliotece odbyło się uroczyste spotkanie z okazji naszego święta.

Były życzenia i gratulacje. Wójt Gminy, dyrektorzy jednostek organizacyjnych gminy, członkowie Kółka Czytelniczego oraz czytelnicy życzyli pracownikom biblioteki wytrwałości, energii i pomysłów na szerzenie w społeczeństwie wiedzy i informacji, nawyku czytania, poszanowania dla słowa drukowanego oraz wszelkiego dobra zarówno w życiu zawodowym jak i prywatnym.