Spotkania z przedszkolakami

Wprowadzanie dzieci w świat literatury rozpoczyna się od wczesnych lat. Już małe dzieci z zaciekawieniem oglądają z dorosłymi ilustracje, rozpoznają w książkach bliskie im elementy rzeczywistości. Literatura powinna towarzyszyć dzieciom na co dzień.

W naszej bibliotece odbywają się cykliczne spotkania z przedszkolakami polegające na czytaniu bajek o różnej tematyce. Wysłuchały już opowiadań, w których opisywane  były emocje – tęsknota, ufność, wyrzuty sumienia, wzruszenie. Bieżącym tematem są wiersze o tematyce podróżniczej, o obyczajach danego kraju. Dzieci bardzo uważnie słuchają, a potem odpowiadają na pytania  zadawane przez bibliotekarkę.