„BABY, ACH TE BABY”

Dzień Kobiet to coroczne święto, uchwalone w 1910 roku, obchodzone jako wyraz szacunku dla ofiar walki o równouprawnienie. Wielu osobom do dnia dzisiejszego, święto to kojarzy się przede wszystkim z masowym wręczaniem goździków. Tak  Dzień Kobiet był obchodzony głównie w okresie PRL-u. Współcześnie kobiety  wciąż są obdarowywane kwiatami, a coraz częściej wręcza im się inne drobiazgi. Z okazji tego święta organizowane  są także różnego rodzaju przemówienia i przedstawienia. Uświetnieniem tegorocznego Dnia Kobiet był program artystyczny przygotowany przez naszą bibliotekę oraz członków koła czytelniczego działającego przy bibliotece. Na ten wyjątkowy dzień przygotowaliśmy kabaret pt.  „Baby ,ach te baby”, a zgromadzone na przedstawieniach panie, mogły pośpiewać razem z nami znane wszystkim piosenki. Wesołe scenki,  anegdoty i wiersze pokazaliśmy paniom w Domu Pomocy Społecznej w Srebrnej Górze, w Kole Emerytów i Rencistów w Wapnie, w świetlicy w Podolinie oraz Kole Gospodyń Wiejskich w Srebrnej Górze. Występy nasze zostały nagrodzone gromkimi oklaskami i uśmiechami, upłynęły w atmosferze muzyki i rozmów przy kawie i cieście. Dziękujemy organizatorom Dnia Kobiet z wymienionych miejscowości za to, że mogliśmy wystąpić przed mieszkańcami naszej gminy.