Narodowe Czytanie 2018

Narodowe Czytanie za nami. Wapno po raz trzeci uczestniczyło w Narodowym Czytaniu, ogólnopolskiej akcji publicznego czytania największych polskich dzieł literackich. Tegoroczną lekturą, wybraną podczas internetowego głosowania, została powieść „Przedwiośnie” Stefana Żeromskiego, a Patronat Honorowy objęła Para Prezydencka. W roku setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, Prezydent RP wystosował przesłanie zachęcające do organizowania Narodowego Czytania w oparciu o powieść Stefana Żeromskiego „Przedwiośnie”. Tegoroczna akcja ma na celu zarówno promowanie czytelnictwa, jak i uczczenie tego niezwykłego jubileuszu.

Na spotkanie z dziełem Stefana Żeromskiego przybyli mieszkańcy gminy. Gości powitała, życiorys autora i tematykę lektury przedstawiła Danuta Kaczmarek dyrektor biblioteki. W akcję publicznego czytania chętnie zaangażowali się czytelnicy naszej książnicy. Lektorami tegorocznego czytania byli: Elżbieta Mieczkowska, Jolanta Nowakowska, Gabriela Markiewicz, Radosław Kubisz, Grażyna Czerwińska, Wiktoria Czerwińska, Krystyna Prech i Wiesława Korasiak.

Biblioteka otrzymała pamiątkową pieczęć z Kancelarii Prezydenta, każdy kto przyniósł swój własny egzemplarz otrzymał pamiątkowy stempel.

Spotkanie przebiegało w pięknej scenerii i  bardzo miłej atmosferze. Na zakończenie lektorzy otrzymali książkę „Przedwiośnie” z pamiątkową pieczęcią, a na wszystkich   uczestników czekał przepyszny tort z wizerunkiem książki.

Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy uczestniczyli w Narodowym Czytaniu, specjalne podziękowania kierujemy do lektorów. Zachęcamy wszystkich do czytania nie tylko z okazji ogólnopolskich akcji, ale i na co dzień.

Przed nami, za rok kolejne spotkanie, na które już dzisiaj serdecznie zapraszamy.