Narodowe Czytanie 2018

     Narodowe Czytanie za nami. Wapno po raz trzeci uczestniczyło w Narodowym Czytaniu, ogólnopolskiej akcji publicznego czytania największych polskich dzieł literackich. Tegoroczną lekturą, wybraną podczas internetowego głosowania, została powieść „Przedwiośnie” Stefana Żeromskiego, a Patronat Honorowy objęła Para Prezydencka. W roku setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, Prezydent RP wystosował przesłanie zachęcające do organizowania Narodowego Czytania w oparciu o powieść Stefana Żeromskiego „Przedwiośnie”. Tegoroczna akcja ma na celu zarówno promowanie czytelnictwa, jak i uczczenie tego niezwykłego jubileuszu.


     Na spotkanie z dziełem Stefana Żeromskiego przybyli mieszkańcy gminy. Gości powitała, życiorys autora i tematykę lektury przedstawiła Danuta Kaczmarek dyrektor biblioteki. W akcję publicznego czytania chętnie zaangażowali się czytelnicy naszej książnicy. Lektorami tegorocznego czytania byli: Elżbieta Mieczkowska, Jolanta Nowakowska, Gabriela Markiewicz, Radosław Kubisz, Grażyna Czerwińska, Wiktoria Czerwińska, Krystyna Prech i Wiesława Korasiak.


     Biblioteka otrzymała pamiątkową pieczęć z Kancelarii Prezydenta, każdy kto przyniósł swój własny egzemplarz otrzymał pamiątkowy stempel.


     Spotkanie przebiegało w pięknej scenerii i  bardzo miłej atmosferze. Na zakończenie lektorzy otrzymali książkę „Przedwiośnie” z pamiątkową pieczęcią, a na wszystkich   uczestników czekał przepyszny tort z wizerunkiem książki.


     Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy uczestniczyli w Narodowym Czytaniu, specjalne podziękowania kierujemy do lektorów. Zachęcamy wszystkich do czytania nie tylko z okazji ogólnopolskich akcji, ale i na co dzień.

Przed nami, za rok kolejne spotkanie, na które już dzisiaj serdecznie zapraszamy.

Naszym organizatorem
jest:

GMINA WAPNO


„Zrealizowano ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa”


Fundacja Orange dla Bibliotek

Bezpłatny Internet


 

 

Licznik odwiedzin

Użytkowników:
1
Artykułów:
46
Odsłon artykułów:
125671