"Leśne Opowieści - bardzo ważnej treści" teatr Pomarańczowy Cylinder

12 czerwca nasza Biblioteka gościła aktorów z Fundacji "Pomarańczowy Cylinder" z Torunia, którzy przedstawili dzieciom  przedszkolnym spektakl teatralny pt.: "Leśne Opowieści". Cały spektakl stworzony był z trzech zabawnych skeczy-etiud. Przez zabawę z dziećmi aktorzy pokazali dużo ważnych leśnych prawd, które jak się okazuje są bardzo uniwersalne i obowiązują, także w ludzkim świecie.
Dzieci przeniosły się  do zwariowanego lasu, gdzie zwierzaki miały do opowiedzenia kilka ciekawych historii, a każda z nich kończyła się pouczającym morałem. Głównym konferansjerem w spektaklu był sympatyczny i mądry kruk Karol. Obok niego wystąpili także miś, zając, pszczółka i inne leśne owady oraz cała rodzinka wiewiórek. Przybył także bardzo miły gość z innego kontynentu. Dzieci miały okazję posłuchać leśnej gitarowej ballady o tolerancji i przyjaźni.
W spektaklu aktorzy duży nacisk kładli na stosunek do innych, tolerancji, wartości przyjaźni oraz posiadania własnych pasji. Dzieci były zafascynowane grą aktorów i tym co obserwowały na scenie.