(Do)wolność czytania

Ogólnopolski Tydzień Bibliotek ma na celu zwrócenie szerokiej opinii publicznej na rolę bibliotek w życiu społecznym i kulturalnym. Co roku akcja ma inne hasło promujące czytelnictwo oraz popularyzację różnorodnych form pracy z czytelnikiem.

Tegoroczny Tydzień Bibliotek obchodzony był pod hasłem „(Do)wolność czytania”.
     Z tej okazji gościliśmy u nas przedstawicieli jednostek samorządowych z życzeniami. Przygotowaliśmy  lekcje biblioteczne  dla dzieci  z przedszkola pt: „Książka moim przyjacielem”. Maluchy poznały zasady korzystania z księgozbioru i biblioteki, zobaczyły różne kształty książek, poznały bohaterów bajek,  dowiedziały się o tym, jak należy szanować książki.

Dzieci wysłuchały przygodowych historyjek. Potem pokolorowały kontury owoców i warzyw, z których zrobiona została kolorowa książeczka. Celem spotkań było też zachęcenie dzieci, aby wspólnie z rodzicami przychodziły do biblioteki, wypożyczały i czytały kolorowe bajeczki. Na tę okazję przygotowaliśmy okolicznościową wystawkę nowości wydawniczych „Bajki, warto je czytać.” Na zakończenie, maluchom wręczaliśmy kolorowe zakładki do książek.