REGULAMIN  CZYTELNI BIBLIOTEKI  PUBLICZNEJ  GMINY  WAPNO

$  1

1. Z czytelni mogą korzystać bezpłatnie wszyscy obywatele niezależnie od tego, czy są stałymi czytelnikami Biblioteki.
  2. Czytelnik jest zobowiązany do wpisu w zeszyt obecności.
  3. W czytelni obowiązuje cisza , zakaz używania telefonów komórkowych, palenia tytoniu i spożywania posiłków.

$  2

1. 1.W czytelni korzystać można z księgozbioru podręcznego i czasopism.
  2. Z księgozbioru podręcznego czytelnik korzysta tylko za pośrednictwem bibliotekarza.
  3. Książek i najnowszych numerów czasopism nie wypożycza się do domu.

$  3

1. Bibliotekarz udziela czytelnikowi informacji dotyczących zbiorów , doboru literatury na interesujący go temat , korzystania z katalogów , wydawnictw informacyjnych i innych materiałów znajdujących się w Bibliotece.

$  4

1. Przed opuszczeniem czytelni , czytelnik zwraca książki bibliotekarzowi.
  2. Czytelnik zobowiązany jest do poszanowania książek i innych materiałów udostępnionych w czytelni.
  3. Za uszkodzone książki czytelnik płaci odszkodowanie , którego wysokość określa Dyrektor Biblioteki w zależności od stopnia uszkodzenia.
  4. Na sumy wpłacane z tego tytułu Biblioteka wydaje pokwitowanie.

$  5

1. Wszelkie życzenia i zażalenie należy kierować do Dyrektora Biblioteki.

$  6

Czytelnik nie stosujący się do postanowień niniejszego regulaminu może być czasowo, a w szczególności drastycznych przypadkach na stałe pozbawiony prawa korzystania  z Biblioteki. Decyzję w tej sprawie podejmuje Bibliotekarz obsługujący czytelnika.

Czytelnikowi przysługuje prawo do odwołania do Dyrektora Biblioteki.