Klauzula informacyjna

dla czytelników Biblioteki Publicznej Gminy Wapno


Na podstawie art. 13 ust. 1 i ust. 2  Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE)2016/679z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE a także Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. z 2018 r. poz. 1000) informujemy, iż:

 

  1. Administratorem danych osobowych jest Biblioteka Publiczna Gminy Wapno  z siedzibą w Wapnie przy ul. Solnej 20.;

 

  1. Kontakt z Inspektorem Ochrony Danych Osobowych Biblioteki Publicznej Gminy

            Wapno - Jacek Haja adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.;

 

  1. Zbierane dane osobowe przetwarzane będą w celu realizacji zadań określonych przepisami prawa w celu umożliwienia korzystania z zasobów bibliotecznych - na podstawie Art. 6 ust. 1 lit. b ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016).

 

  1. Przetwarzanie danych osobowych w Bibliotece odbywa się wyłącznie do celów związanych z działalnością biblioteki, tj. w celu:

          -     rejestracji czytelnika, umożliwiającej pełne korzystnie z usług Biblioteki
                (wypożyczanie, zamówienia księgozbioru drogą elektroniczną itp.);

          -     udostępniania materiałów bibliotecznych;

          -     statystyki;

          -     promocji czytelnictwa i biblioteki.

 

  1. W związku z przetwarzaniem danych osobowych w celu wskazanym w pkt. 3 dane osobowe mogą być udostępniane firmie świadczącej usługę IT na rzecz biblioteki na podstawie zawartej umowy powierzenia przetwarzania danych osobowych.

 

  1. Dane osobowe przechowywane będą przez okres zgodny z obowiązującymi przepisami prawa.

 

  1. Masz prawo żądać od Administratora dostępu do swoich danych, ich sprostowania, przenoszenia i usunięcia, a także prawo do ograniczenia przetwarzania danych, wykreślenia z rejestru czytelników w dowolnym momencie (po uregulowaniu zobowiązań wobec biblioteki - zwrocie wypożyczonych materiałów oraz ewentualnych opłat).

 

  1. Masz prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego  Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych.

 

Naszym organizatorem
jest:

GMINA WAPNO


„Zrealizowano ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa”


Fundacja Orange dla Bibliotek

Bezpłatny Internet


 

 

Licznik odwiedzin

Użytkowników:
1
Artykułów:
30
Odsłon artykułów:
115036