ODJAZDOWY BIBLIOTEKARZ DLA NIEPODLEGŁEJ

W sobotni poranek 02 czerwca 2018r, w Wapnie zrobiło się pomarańczowo, a wszystko to za sprawą trzeciego rajdu ODJAZDOWEGO BIBLIOTEKARZA, zorganizowanego przez Bibliotekę Publiczną Gminy Wapno. Jest to akcja ogólnopolska, w której biorą udział bibliotekarze, czytelnicy, miłośnicy książek i rowerów, przejeżdżając przez okolice mogą przyjemnie i aktywnie spędzić czas w gronie osób o podobnych pasjach. W tym roku przejazd dedykowany był NIEPODLEGŁEJ. Pomimo „afrykańskiego upału”, na starcie stawiła się liczna grupa uczestników – 41 osób.

Czytaj więcej: ODJAZDOWY  BIBLIOTEKARZ  DLA  NIEPODLEGŁEJ

(Do)wolność czytania

Ogólnopolski Tydzień Bibliotek ma na celu zwrócenie szerokiej opinii publicznej na rolę bibliotek w życiu społecznym i kulturalnym. Co roku akcja ma inne hasło promujące czytelnictwo oraz popularyzację różnorodnych form pracy z czytelnikiem.

Tegoroczny Tydzień Bibliotek obchodzony był pod hasłem „(Do)wolność czytania”. 
     Z tej okazji gościliśmy u nas przedstawicieli jednostek samorządowych z życzeniami. Przygotowaliśmy  lekcje biblioteczne  dla dzieci  z przedszkola pt: „Książka moim przyjacielem”. Maluchy poznały zasady korzystania z księgozbioru i biblioteki, zobaczyły różne kształty książek, poznały bohaterów bajek,  dowiedziały się o tym, jak należy szanować książki.

Czytaj więcej: (Do)wolność czytania

Konkurs „ Pięknie czytam”

26 kwietnia odbył się konkurs czytelniczy dla uczniów klas I – III pt: „Pięknie czytam”. XIV edycja konkursu poświęcona była Adamowi Bahdajowi z okazji 100 rocznicy urodzin.
Każdą klasę reprezentowały trzy osoby. Zadaniem uczestników było przeczytanie fragmentu utworu przygotowanego wcześniej. Komisja oceniała tempo, dykcję, płynność i poprawność czytania. Po trudnych obradach jury w składzie: B. Dziergas, D. Kaczmarek, E. Mieczkowska, oficjalnie ogłosiło wyniki konkursu oraz wręczyło dyplomy i nagrody.

Czytaj więcej:  Konkurs „ Pięknie czytam”

Naszym organizatorem
jest:

GMINA WAPNO


„Zrealizowano ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa”


Fundacja Orange dla Bibliotek

Bezpłatny Internet


 

 

Licznik odwiedzin

Użytkowników:
1
Artykułów:
49
Odsłon artykułów:
127454